ANU-Animals Need Us
Bine a-ti venit in forumul nostru.! Din partea administratorilor si moderatorilor iti dorim o navigare placuta, si in cazul in care nu esti inregistrat, te invitam sa te alaturi ca Membru iubitor de animale Smile

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

ANU-Animals Need Us
Bine a-ti venit in forumul nostru.! Din partea administratorilor si moderatorilor iti dorim o navigare placuta, si in cazul in care nu esti inregistrat, te invitam sa te alaturi ca Membru iubitor de animale Smile
ANU-Animals Need Us
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Cont bancar si date <<<-contact->>>

-Maxima Importanta-
<---Colaboram cu:--->

Adopta si ajuta animalele
Bookmarking social

Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa Adopta si ajuta animalele! pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa ANU-Animals Need Us pe site-ul dvs. de bookmarking social

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 



Pui dragalasi de vanzare, orice rasa, oricand, SUPER-IEFTINI, tel.... (ANUNTURI ale SAMSARILOR !!!)

In jos

Pui dragalasi de vanzare, orice rasa, oricand, SUPER-IEFTINI, tel.... (ANUNTURI ale SAMSARILOR !!!) Empty Pui dragalasi de vanzare, orice rasa, oricand, SUPER-IEFTINI, tel.... (ANUNTURI ale SAMSARILOR !!!)

Mesaj  linuta21 Mier Dec 15, 2010 2:27 am

Text preluat, m-a impresionat foarte tare:

In grajd este intuneric si frig. Numele meu este "Catzea", am 4 ani si m-am nascut in intuneric.
In jurul gatului am purta o multime de lanturi stranse, am numarul 286 si traiesc in cusca nr 5, chiar langa mama mea.
Alaturi traieste matusa mea, In spatele meu aud cum sora mea plange. Of, intr-un fel suntem toate impreuna, legate de destinul nemilos.
Sunt insarcinata in aproape de 60 de zile si este a 7-a oara cand am bebelusi ! Bebelusi rahitici si bolnavi!
Din grajd nu am plecat NICIODATA. de iarba verde si lumina soarelui stiu doar din povestirile mamei mele.
Stomacul meu ghiortzaie - am o foame de nedescris ! Sa speram ca voi primi in seara asta putina paine uscata...
Cateva zile mai tarziu ...
In noaptea asta puii mei se nasc. Nascuti in intuneric si frig !
5 mici catelusi culcati pe pamantul rece. Incerc cu corpul meu cald, vlaguit, sa-i incalzesc !
O fetita se opreste din miscare. Am tras-o langa nasul meu, dar ea nu a supravietuit primelor ore, din pacate...
Puii ceilalti trag de sanii mei, care nu au mult lapte ! Copiilor mei le este la fel de foame ca si mie !
Azi vine OMUL si s-a uitat in cusca mea. Fara o vorba, mi-a scos catelusa moarta si o arunca nepasator intr-o galeata.
Am mers inapoi la copiii mei si ma culc protector peste ei. Mi-a aruncat cateva felii de paine , pe care le-am devorat cu lacomie.
Apoi inchide usa si sunt din nou singura cu copii mei.
Patru, cinci saptamani mai tarziu ...
Usa se deschide si sar cu frica intr-un colt. Dar nu, nu e posibil !!! OMUL imi ia copiii si ii duce afara, departe!
Incep sa latru tare si vreau sa-mi apar copiii. Dar simt o lovitura grea de cizma in stomac .
Lovitura m-a arunca intr-un colt si cand pot vedea din nou clar, copiii mei sunt departe! Din nou OMUL mi-a luat toti copiii!
Iar si iar, nastere dupa nastere, copii dupa copii, din nou la fel! Imi pare rau ! M-am asezat intr-un colt si simt mirosul copiilor, care zboara atat de incet ...
Sanii meu sunt tot mai grei si mai fierbinti - dor tare, mai ales in locul in care m-a lovit cizma OMULUI !
Incep sa plang incetisor. Unde sunt copiii mei? Ei trebuie sa suga, sanii ma dor atat de mult. Sunt din nou singura in intuneric si frig.
Ma ia cu friguri si cu fierbintzeli . Ma asez intr-un colt. Febra ma face sa cred ca se harjonesc copiii mei si eu am grija de ei !
Cum as putea sa ajung la ei ? Stau ei acum in caldura si lumina !?!
Pierduta in ganduri, adorm ...
Cateva ore mai tarziu, OMUL a privit in cusca. "Hei Catzea, trezeste-te ! Asta e, a mai murit o CATZEA !!!"
Doar o poveste? Ne pare rau, aceasta este REALITATEA !!!
Realitate zilnica pentru catele nenumarate, detinute pentru profit de SAMSARI (OAMENI ?!?) fara scrupule si care cresc cainii in conditii degradante.
Foarte aproape de noi, acesti SAMSARI traiesc printre noi!
Vrei sa faci ceva pentru asta ? Gandeste-te de O MIE DE ORI cand vei mai cumpara de la SAMSARI un catelus ieftin, fara PEDIGREE, de pe internet, din petshop-uri sau din ziare!

Mama cainelui dumneavoastra ar fi putut fi CATZEAUA nr 286 din CUSCA 5 !

Pui dragalasi de vanzare, orice rasa, oricand, SUPER-IEFTINI, tel.... (ANUNTURI ale SAMSARILOR !!!) 35600175255090191114830

Pui dragalasi de vanzare, orice rasa, oricand, SUPER-IEFTINI, tel.... (ANUNTURI ale SAMSARILOR !!!) 16430217525569020611483

Pui dragalasi de vanzare, orice rasa, oricand, SUPER-IEFTINI, tel.... (ANUNTURI ale SAMSARILOR !!!) 16414417525568220591483
linuta21
linuta21
Moderator
Moderator

feminin Pesti Mesaje : 296
Puncte de merit : 5440
Reputatie : 0
Data nasterii : 21/02/1985
Data de inscriere : 15/11/2010
Varsta : 39
Localizare : Brasov

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum