ANU-Animals Need Us
Bine a-ti venit in forumul nostru.! Din partea administratorilor si moderatorilor iti dorim o navigare placuta, si in cazul in care nu esti inregistrat, te invitam sa te alaturi ca Membru iubitor de animale Smile

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

ANU-Animals Need Us
Bine a-ti venit in forumul nostru.! Din partea administratorilor si moderatorilor iti dorim o navigare placuta, si in cazul in care nu esti inregistrat, te invitam sa te alaturi ca Membru iubitor de animale Smile
ANU-Animals Need Us
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Cont bancar si date <<<-contact->>>

-Maxima Importanta-
<---Colaboram cu:--->

Adopta si ajuta animalele
Bookmarking social

Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa Adopta si ajuta animalele! pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa ANU-Animals Need Us pe site-ul dvs. de bookmarking social

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 



Grav dar Adevarat....din pacate!Are happy end!!!

In jos

Grav dar Adevarat....din pacate!Are happy end!!! Empty Grav dar Adevarat....din pacate!Are happy end!!!

Mesaj  linuta21 Mier Noi 24, 2010 2:32 am

Am fost parasita intr-un loc care imi era strain.imi era frig si foame si cautam cu disperare pe cineva pe care sa ma ajute sa imi dea o bucatica de mancare si putina apa.Timp de 4 zile am cautat,macar mangaierea cuiva,dar degeaba...
Intr- zi... mi-am luat inima in dinti(pt ca imi era groaznic de frig)am intrat in beciul unui bloc unde eram ferita de frig,eram infometata si insetata si obositata de tare incat am adormit!Am auzit un sunt si imediat am deschis ochii,dar nu am mai avut putere sa ridic capul si am incercat sa strig dupa ajutor.A intrat cineva s-a uita la mine si a plecat f repede,si eu care imi facusem sperante...,dar se pare ca dupa cateva minute s-a intors cu un pumn de bobie si un castronel cu apa pe care mi le-a pus in fata,dar eu timida m-am dat usor in spate pt ca nu aveam putere sa fug.Incet am observat ca nu imi face rau si m-am apropiat sa manac putin pt ca mirosea tare bine.A sta langa mine pana am mancat tot si am baut apa,apoi mi-a spus sa stau cuminte acolo ca va veni a doua zi sa mai imi aduca!Asa am si facut,dar spre uimirea mea a intrat altcineva acolo si eu prostanaca m-am dus spre el crezand ca e cea de aseara,dar acesta m-a luat pe sus si m-a aruncat din nou afara unde m-am lovit cu capul de ceva(sau chiar el m-a lovit,nu mai imi aduc aminte exact).Am ramas intinsa pe trotuar,eram lovita si din nas si din gura a inceput sa-mi curga sange si incet incet nu mai simteam frigul si nici vantul care batea.Mi-era greu sa respir pt ca aveam nasul plin de sange!Mi se facea somn,tot mai somn si am inchis ochii!Dupa un timp
m-am trezit,era seara,toti treceau pe langa mine si nimeni nu ma baga in seama....Dar la un momenta dat am auzit vocea celei care mi-a adus de mancare,spunand:"mai nu e acolo,hai sa ne uitam pe aici,poate-o gasim",am incercat sa strig ,dar nu aveam forta si in gura aveam sange...si nu puteam sa ma misc!am mai auzit o voce care a spus:"uite un pisoi,oare e mort?"
In momentul ala vocea,cunoscuta o auzeam tot mai aproape,apoi am simtit o atingere,cred ca cineva mi-a ridicat capul si a zis "Traieste!!!taieste!!!Deschide masina,mergem la doctor!!!"Apoi m-am trezit pe masa la o tanti care m-ai curatat nasul si gura de sange,m-a intepat cu un ac(aia chiar m-a durut)si mi-a bagat un ser!
M-a pus sa inghit niste pastilute,mi-a pus luminite in ochi si mi-a dat mancare speciala!
Am fost dus in alta parte si pus la cald si mi s-a spus ca trebuie sa am putere sa ma fac bine,ca totul depinde de mine daca vreau sa taraiesc sau nu...
Si acum stau si ma gandesc oare mai merita???Sa stau sa caut de mancare si sa imi fie frica si sa traiesc fara nimeni care sa aiba grija de mine,sa nu am parte de o mangaiere sau macar de o vorba buna,oare asta e viata in realitate????Oare asa trebuie sa fim loviti sau aruncati noi astia mici....si toti sa treaca pe langa noi indiferenti!!!
[IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img686/6656/dscf5004t.jpg][/IMG]

Grav dar Adevarat....din pacate!Are happy end!!! Dscf5006
Grav dar Adevarat....din pacate!Are happy end!!! Dscf5005




Haideti sa ajutam acest pisoi,sa-i redam incerederea si pofta de viata sa ii aratam ca viata lui poate fii mai buna,alaturi de un stapan care il iubeste si il alinta!


Ultima editare efectuata de catre linuta21 in Sam Ian 08, 2011 2:38 am, editata de 1 ori
linuta21
linuta21
Moderator
Moderator

feminin Pesti Mesaje : 296
Puncte de merit : 5449
Reputatie : 0
Data nasterii : 21/02/1985
Data de inscriere : 15/11/2010
Varsta : 39
Localizare : Brasov

Sus In jos

Grav dar Adevarat....din pacate!Are happy end!!! Empty Re: Grav dar Adevarat....din pacate!Are happy end!!!

Mesaj  linuta21 Mier Noi 24, 2010 2:35 am

Acum mititica este la casuta ei, alintata de copii de la Mogosoia Smile, iubita de toti si fericita!
Grav dar Adevarat....din pacate!Are happy end!!! 66356159237350783842100

Grav dar Adevarat....din pacate!Are happy end!!! 74026159416957432548100

linuta21
linuta21
Moderator
Moderator

feminin Pesti Mesaje : 296
Puncte de merit : 5449
Reputatie : 0
Data nasterii : 21/02/1985
Data de inscriere : 15/11/2010
Varsta : 39
Localizare : Brasov

Sus In jos

Grav dar Adevarat....din pacate!Are happy end!!! Empty Re: Grav dar Adevarat....din pacate!Are happy end!!!

Mesaj  linuta21 Dum Dec 05, 2010 9:16 pm

Pe 5 decembrie mititica e bucura de zapada alaturi de copiii minunati de la Mogoasoaia! Smile
" pisica mai cuminte si mai lipicioasa n-am vazut"
Este iubita alinatata si fericita,pt ca este foarte lipicioasa si iubitoare la randul ei!
Multumim ca i-ati dat o sansa sa aiba o viata fericita Smile
Grav dar Adevarat....din pacate!Are happy end!!! 16308916148417037701618

linuta21
linuta21
Moderator
Moderator

feminin Pesti Mesaje : 296
Puncte de merit : 5449
Reputatie : 0
Data nasterii : 21/02/1985
Data de inscriere : 15/11/2010
Varsta : 39
Localizare : Brasov

Sus In jos

Grav dar Adevarat....din pacate!Are happy end!!! Empty Re: Grav dar Adevarat....din pacate!Are happy end!!!

Mesaj  linuta21 Vin Ian 07, 2011 10:44 pm

Uitati-va si voi ce mare si mandra e acum:
Grav dar Adevarat....din pacate!Are happy end!!! 16478011705127836783210

Grav dar Adevarat....din pacate!Are happy end!!! 16705011705131836782810

linuta21
linuta21
Moderator
Moderator

feminin Pesti Mesaje : 296
Puncte de merit : 5449
Reputatie : 0
Data nasterii : 21/02/1985
Data de inscriere : 15/11/2010
Varsta : 39
Localizare : Brasov

Sus In jos

Grav dar Adevarat....din pacate!Are happy end!!! Empty Re: Grav dar Adevarat....din pacate!Are happy end!!!

Mesaj  linuta21 Sam Ian 08, 2011 2:45 am

Multumim Razvan pt ca ai dat o sansa micutei!!!!Acum datorita tie are un camin adevarat, unde se poate bucura de viata ei!!! Lucky intradevar Smile.Multumim!
Grav dar Adevarat....din pacate!Are happy end!!! 16511411705827503379910

linuta21
linuta21
Moderator
Moderator

feminin Pesti Mesaje : 296
Puncte de merit : 5449
Reputatie : 0
Data nasterii : 21/02/1985
Data de inscriere : 15/11/2010
Varsta : 39
Localizare : Brasov

Sus In jos

Grav dar Adevarat....din pacate!Are happy end!!! Empty Re: Grav dar Adevarat....din pacate!Are happy end!!!

Mesaj  linuta21 Sam Ian 08, 2011 2:50 am

Ei sunt copiii de la Mogosoaia care o iubesc pe Lucky Smile!
Grav dar Adevarat....din pacate!Are happy end!!! 16880411705121836783810

linuta21
linuta21
Moderator
Moderator

feminin Pesti Mesaje : 296
Puncte de merit : 5449
Reputatie : 0
Data nasterii : 21/02/1985
Data de inscriere : 15/11/2010
Varsta : 39
Localizare : Brasov

Sus In jos

Grav dar Adevarat....din pacate!Are happy end!!! Empty Re: Grav dar Adevarat....din pacate!Are happy end!!!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum