ANU-Animals Need Us
Bine a-ti venit in forumul nostru.! Din partea administratorilor si moderatorilor iti dorim o navigare placuta, si in cazul in care nu esti inregistrat, te invitam sa te alaturi ca Membru iubitor de animale Smile

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

ANU-Animals Need Us
Bine a-ti venit in forumul nostru.! Din partea administratorilor si moderatorilor iti dorim o navigare placuta, si in cazul in care nu esti inregistrat, te invitam sa te alaturi ca Membru iubitor de animale Smile
ANU-Animals Need Us
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Cont bancar si date <<<-contact->>>

-Maxima Importanta-
<---Colaboram cu:--->

Adopta si ajuta animalele
Bookmarking social

Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa Adopta si ajuta animalele! pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa ANU-Animals Need Us pe site-ul dvs. de bookmarking social

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 



Ce a patit Ildi azi...

In jos

Ce a patit Ildi azi... Empty Ce a patit Ildi azi...

Mesaj  linuta21 Vin Mar 25, 2011 12:19 am

Andre Imelda(23 martie 2011)
Este o puiuta de 5-6 luni (banuiesc)foarte dragastoasa,lipicioasa,efectiv cerseste dragoste!
Papa orice,nu e pretentioasa la mancare...dupa ce mananca ti se cuibareste in brate,daca n-o bagi in seama "te striga",cerseste mangaielile...foarte blanda,se plimba dupa mine in casa si m-a mangaiat cu labuta pe freza...

Si acum povestea ei :
Azi in jurul pranzului,venind de la o "hinghereala" esuata,eram f suparata ca n-a mers ca la carte recuperarea unei pisici adulte.
Ajungand aproape de blocul meu,vad un individ care brusca o pisicuta si tipa ceva la ea,dar,culmea e ca pisicuta nu pleca,statea nemiscata la picioarele barbatului nervos,parca impacata cu soarta ei.Ajungand la ei,intreb si eu care e baiul,daca pot sa ajut cu ceva?...la care barbautul bine imbracat,intre doua varste,imizice nervos ca: "ite,nu ma reusesc sa scap de ea,sta tot pe aici si ma deranjeaza!Gata! Pana aici,o aranjez o data pt totdeauna,o duc la veterinar s-o omoare! Si insfaca puiandra de pe jos de parca era o carpa jegoasa. Am simtit ca-mi urca sangele-n cap de furie,dar m-am linistit ca sa pot discuta cu dobitocul...pai,zic eu,va pot ajuta sa "scapati de ea",o iau eu,si gata,v-am scapat de ea...la care el,si mai nervos,imi zice, : "nu!..daca vreau pisica,sa-mi prind alta!" ...bai fratilor,simteam ca-l strang de gat...oricum incercamsa-l calmez si sa vb normal cu el,nu aveam cum sa ma-nteleg cu dobitocul...i-am zis ca,daca nu-mi preda pisica chem politia si-i fac plangere la politie pt maltratare si am scos telu sa vada ca nu glumesc.Brusc,ca prin minune,tipul s-a calmat,a zis ca nu vrea sa aiba probleme si mi-a impins-o in brate si s-a facut nevazut....la nici 2 metri,era o batranica care-mi povesteste ca puiuta era a individului,ca a tinut-o in apartament,s-a plictisit de ea si a dat-o afara din casa,dar si ca a avut "nesimtirea" sa ramana in zona si cersea mangaieli si dragoste de la oamenii care treceau pe acolo....tipul ce-a facut? i-a dus mancare otravita jos,fiind sigur ca o omoara,dar cum nu era pisicuta acolo,chiar in ziua aia,a avut ghinionul sa manance un caine si a murit otravit...
Am adus-o acasa,e o mandrete,f iubitoare,cuminte si foarte lipicioasa!
Apropo,am numit-o Lolita,pt ca e frumoasa si la culoare,dar si la caracter!
Mai multe detalii:
https://www.facebook.com/album.php?aid=40769&id=100000975171673&l=6ab006ccae

Ce a patit Ildi azi... 19590818915946445989110

Ce a patit Ildi azi... 19585418915944445989310

Ce a patit Ildi azi... 19929618915939445989810

linuta21
linuta21
Moderator
Moderator

feminin Pesti Mesaje : 296
Puncte de merit : 5450
Reputatie : 0
Data nasterii : 21/02/1985
Data de inscriere : 15/11/2010
Varsta : 39
Localizare : Brasov

Sus In jos

Ce a patit Ildi azi... Empty Re: Ce a patit Ildi azi...

Mesaj  linuta21 Vin Mar 25, 2011 12:22 am

Acum mititca are nevoie de un stapan, unul care sa o merite si care sa ii ofere dragoste si afectiune.
Este deparzitata intern si extern, este o mandrete de pisicuta, blanda si afetuoasa.
Locatie: Brasov
Contact:
linuta21@yahoo.com sau 0740678564-alina
sau
0746757574- Ildi
linuta21
linuta21
Moderator
Moderator

feminin Pesti Mesaje : 296
Puncte de merit : 5450
Reputatie : 0
Data nasterii : 21/02/1985
Data de inscriere : 15/11/2010
Varsta : 39
Localizare : Brasov

Sus In jos

Ce a patit Ildi azi... Empty Re: Ce a patit Ildi azi...

Mesaj  linuta21 Mar Mar 29, 2011 1:05 am

Mititica a fost sterilizata ieri- 28 martie 2011-acum e bine mersi tot ce ii mai trebuie , este o casa cu un stapan iubitor.
linuta21
linuta21
Moderator
Moderator

feminin Pesti Mesaje : 296
Puncte de merit : 5450
Reputatie : 0
Data nasterii : 21/02/1985
Data de inscriere : 15/11/2010
Varsta : 39
Localizare : Brasov

Sus In jos

Ce a patit Ildi azi... Empty Re: Ce a patit Ildi azi...

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum