ANU-Animals Need Us
Bine a-ti venit in forumul nostru.! Din partea administratorilor si moderatorilor iti dorim o navigare placuta, si in cazul in care nu esti inregistrat, te invitam sa te alaturi ca Membru iubitor de animale Smile

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

ANU-Animals Need Us
Bine a-ti venit in forumul nostru.! Din partea administratorilor si moderatorilor iti dorim o navigare placuta, si in cazul in care nu esti inregistrat, te invitam sa te alaturi ca Membru iubitor de animale Smile
ANU-Animals Need Us
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Cont bancar si date <<<-contact->>>

-Maxima Importanta-
<---Colaboram cu:--->

Adopta si ajuta animalele
Bookmarking social

Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa Adopta si ajuta animalele! pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa ANU-Animals Need Us pe site-ul dvs. de bookmarking social

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 



Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze...

2 participanți

In jos

Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze... Empty Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze...

Mesaj  linuta21 Vin Ian 28, 2011 11:52 pm

doamna cu suflet mare din Brasov, care locuieste la parterul unui bloc ingrijeste 8 pisicute din care 6 sunt fetite si doi motanei. Pe langa asta in apartament mai are si 3 catelusi , din care unul luat de la hingeri, pt ca e batran si vroiau sa-l eutanasieze...
Locuieste impreuna cu mama dansei intr-un apartament cu 2 camere, dincare una din camere este dedicata animalutelor. Toti sunt deparazitati si bine ingrijiti, se descurca cum poate, incearca sa le ajute, ii hraneste zilnic,chiar daca nu sunt ai ei, chiar daca sunt pisicutele dintre blocuri, incearca sa le ajute pe fiecare in parte. Dar nu isi perimta sa le sterilizeze, banii ii ajung doar pt mancare, deparazitatare si pt tratamentul cainelui batran.

A lady with a big heart from Brasov, who lives on the ground floor of a block takes care of 8 cats that are six girls and two tomcats.
Besides this in the apartment she also has three dogs, one taken from pound, beacuse he is old and they wanted to put him to sleep Sad
She lives with her mother in an apartment with two rooms, of which one room is dedicated to animals. All are disinfected and well cared, she deal with this very hard.
Tries to help them, feeds them daily, even if they are not hers, even if they are cats of blocks,she trying to help each one.
But she doesn't afford to sterilize them, she only gets money for food, deworming and treatment forthe old dog...


Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze... Imag009o

Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze... P1010109db

Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze... P1010110e

Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze... P1010113h

Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze... P1010114n

Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze... P1010116gb

Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze... P1010119ix

Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze... P1010122xe

Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze... P1010126p

Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze... P1010127b

linuta21
linuta21
Moderator
Moderator

feminin Pesti Mesaje : 296
Puncte de merit : 5427
Reputatie : 0
Data nasterii : 21/02/1985
Data de inscriere : 15/11/2010
Varsta : 39
Localizare : Brasov

Sus In jos

Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze... Empty Re: Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze...

Mesaj  ipop Sam Feb 05, 2011 1:28 am

ce dragute sunt... Am eu nr de telefon al unui doctor, care a lucrat la azilul de caini, domnul Ciprian, care cred ca ar face o reducere buna, sau poate chiar gratis leár steriliza pe pisicute si pe catelusi.. 0744 861 967 - domnul Ciprian. Spunetií ca este o sitatie urgenta, explicaí si daca ar putea sa va ajute, e perfect!

ipop

feminin Gemeni Mesaje : 2
Puncte de merit : 4832
Reputatie : 0
Data nasterii : 04/06/1990
Data de inscriere : 05/02/2011
Varsta : 33

Sus In jos

Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze... Empty Re: Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze...

Mesaj  linuta21 Sam Feb 05, 2011 4:51 am

Una dintre pisicute a fost sterilizata, noi colaboram cu un cabinet care ne-a facut reducere, ei ne ajuta de fiecare data, pt orice si oricand ne putem baza pe ei.
Tu te referi la dr Ciprian Cocianu, ca si doctor care a lucrat la azil ?
linuta21
linuta21
Moderator
Moderator

feminin Pesti Mesaje : 296
Puncte de merit : 5427
Reputatie : 0
Data nasterii : 21/02/1985
Data de inscriere : 15/11/2010
Varsta : 39
Localizare : Brasov

Sus In jos

Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze... Empty Re: Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze...

Mesaj  ipop Dum Feb 06, 2011 1:31 am

nu stiu daca acela e numele lui de familie, dar stiu ca ne'a ajutat de foarte multe ori. Si am mai vb aseara si cu Cosmin, doctorul veterinar din Zarnesti, si a zis ca e dispus sa ne ajute. Doar sa'mi zici.

ipop

feminin Gemeni Mesaje : 2
Puncte de merit : 4832
Reputatie : 0
Data nasterii : 04/06/1990
Data de inscriere : 05/02/2011
Varsta : 33

Sus In jos

Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze... Empty Re: Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze...

Mesaj  linuta21 Mar Feb 08, 2011 11:42 pm

Prima pisicuta sterilizata:
Prima pisica sterilizata cu ajutorul nostrui. Nimeni nu a reactionat la cererea de ajutor a doamnei. Mai are inca 5 pisici de sterilizat si un salariu de vreo 500 lei (nu ma intrebati de ce atat de putin, e bugetara). Are grija singura de 8 pisici (6 femele si 2 motani) si cativa caini in fata blocului. Banii pentru sterilizari pot fi donati direct la Health Vet, pe str. Al. I. Cuza nr. 24, Brasov.
Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze... P1010154o



Bon Sterilizare:
Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze... Img276

linuta21
linuta21
Moderator
Moderator

feminin Pesti Mesaje : 296
Puncte de merit : 5427
Reputatie : 0
Data nasterii : 21/02/1985
Data de inscriere : 15/11/2010
Varsta : 39
Localizare : Brasov

Sus In jos

Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze... Empty Re: Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze...

Mesaj  linuta21 Sam Feb 12, 2011 6:04 am

Alte 2 pisicute au fost sterilizate cu ajutorul Irinei Pricop, Multumim Irina!!!
O sa revenim cu poze si bon.
linuta21
linuta21
Moderator
Moderator

feminin Pesti Mesaje : 296
Puncte de merit : 5427
Reputatie : 0
Data nasterii : 21/02/1985
Data de inscriere : 15/11/2010
Varsta : 39
Localizare : Brasov

Sus In jos

Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze... Empty Re: Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze...

Mesaj  linuta21 Joi Mar 03, 2011 11:49 pm

Bon pt cele 2 pisicute( multumim Irina Pricop)
Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze... Bon2pisi



Pisicutele sterilizate:
Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze... P1010165f

Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze... P1010168u

Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze... P1010163 Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze... P1010164lq



linuta21
linuta21
Moderator
Moderator

feminin Pesti Mesaje : 296
Puncte de merit : 5427
Reputatie : 0
Data nasterii : 21/02/1985
Data de inscriere : 15/11/2010
Varsta : 39
Localizare : Brasov

Sus In jos

Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze... Empty Toate pisicutele sunt sterilizate! :)

Mesaj  linuta21 Vin Mar 04, 2011 12:04 am

Si ultimele 3 pisicute au fost strilizate!
Smile
Doamna care le harneste si are grija de pisicute va multumeste tuturor care ati ajutat la sterilizarea acestor pisicute.
Bon :
Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze... Bonult3pisicute


Si pisicutele:
Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze... P1010222k

Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze... P1010224qi

Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze... P1010221c

linuta21
linuta21
Moderator
Moderator

feminin Pesti Mesaje : 296
Puncte de merit : 5427
Reputatie : 0
Data nasterii : 21/02/1985
Data de inscriere : 15/11/2010
Varsta : 39
Localizare : Brasov

Sus In jos

Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze... Empty Re: Hadeti sa o ajutam, nu isi permite sa le sterilizeze...

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum