ANU-Animals Need Us
Bine a-ti venit in forumul nostru.! Din partea administratorilor si moderatorilor iti dorim o navigare placuta, si in cazul in care nu esti inregistrat, te invitam sa te alaturi ca Membru iubitor de animale Smile

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

ANU-Animals Need Us
Bine a-ti venit in forumul nostru.! Din partea administratorilor si moderatorilor iti dorim o navigare placuta, si in cazul in care nu esti inregistrat, te invitam sa te alaturi ca Membru iubitor de animale Smile
ANU-Animals Need Us
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Cont bancar si date <<<-contact->>>

-Maxima Importanta-
<---Colaboram cu:--->

Adopta si ajuta animalele
Bookmarking social

Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa Adopta si ajuta animalele! pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa ANU-Animals Need Us pe site-ul dvs. de bookmarking social

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 



Motanel superb lovit de masina, are nevoie de ajutor

In jos

Motanel superb lovit de masina, are nevoie de ajutor Empty Motanel superb lovit de masina, are nevoie de ajutor

Mesaj  linuta21 Lun Mar 21, 2011 2:05 am

Cristiana Dobre:
Dupa o zi cat se poate de proasta(18.03.2011) a sosit o veste si mai proasta.Alina G a fost sunata de un baiat care a vazut o pisica pe strada tarandu-se.Aflandu-se in imposibilitatea de a pleca de la munca,m-am dus rapid la locul faptei sa-l duc de urgenta la un doctor.Ajunsa acolo ,motanelul Matvey(asa cum l-am numit)era speriat sub o masina.M-am ingrozit numai cand l-am vazut cat de terfelit era,plin de scaieti si murdar.Norocul nostru a fost ca este un pisoi foarte cuminte si nu a opus rezistenta in momentul cand am pus mana pe el.La medic am constatat ca nu este asa de bine,ca lovitura este de cateva zile...pot fi 2 zile,dar pot fi si 5 zile.In urma radiografiei doc.a descoperit ca are fractura de bazin si piciorul din sold fracturat (pelvisul cu femurul,din cate stiu eu).Dar,asta nu este vestea cea mai grava.Pisoiul este in hipotermie si a fost bagat in incubator pentru al stabiliza dupa care facut si un set de injectii(nu mai retin ce fel).A spus ca daca rezista in noaptea asta,sanse de refacere in viitor sunt.Dupa stabilizarea lui la 2-3 saptamani va trebuii sa se faca operatia la picior,urmand ca fractura de bazin sa se sudeze asa.Va tinem la curent cu starea motanului.
Avem nevoie urgenta de sustinere financiara in caz de stabilizare a lui.
Daca doriti sa ne ajutati cu orice suma,aveti la dispozitie 3 metode:
Lei
Alina Ghica
IBAN: RO75INGB0000999902182061 (RON),
ING Bank N.V. Amsterdam -Sucursala Bucuresti
Euro
Alina Ghica
IBAN: RO42INGB0000999902182073
ING Bank N.V. Amsterdam, Bucharest Branch: 11 – 13 Kiseleff Ave., Bucharest 1
SWIFT code: INGBROBU
Paypal: animalsneedus@yahoo.com
MULTUMIM!!!!!!
Rog distribuiti sau afisati acest album la voi pe profil!!


Nach einem schlimmen Tag (2011.03.18) ist eine weitere schlimme Nachricht eingetroffen. Alina G wurde von einem Mann, der eine Katze sah die nicht gehen konnte und uber die Straße kriechte.
Wir gingen dringend zum Ort um ihn zum Tierarzt zu fahren. Matvey (wie wir den Kater nannten) lag unter einen Auto . Ich war erschrocken , wie verschmutzt und voller Disteln er war.
Zum gluck ist er ei sehr braver Kerl und wir konnten ihn ohne widerstehen helfen
Der Arzt sagte uns das es vor 2 bis 5 Tage verletzt wurde und dass es ihn uberhaupt nicht gut geht.
Radiographie ergab, dass er das Becken und Beinvon Hüfte gebrochen hat.
Aber das ist nicht die schlimste Nachrict. Der Kleine ist unterkühlt und wurde im Inkubator gelegt um ihnzu stabilisieren und kriegte dann eine Reihe von Injektionen. Die nachste Nacht ist Krietisch. Wenn er uberlebt dann hat er Heilungschancen in der Zukunft.
Danach kommen noch 2-3 schwere Wochen und wehh er es schaft, dann kann er am Fuß operiert werden. Das Becken Bruch wird ohne operation heilen.
Wir brauchen dringend finanzielle Unterstützung.
Wir danken Ihnen vom ganzen Herzen fur jede beliebigen Menge die Sie zur Verfügung haben.
Möglichkeiten, zu helfen:
Lei
Alina Ghica
IBAN: RO75INGB0000999902182061 (RON),
ING Bank N.V. Amsterdam -Sucursala Bucuresti
Euro
Alina Ghica
IBAN: RO42INGB0000999902182073
ING Bank N.V. Amsterdam, Bucharest Branch: 11 – 13 Kiseleff Ave., Bucharest 1
SWIFT code: INGBROBU
Paypal: animalsneedus@yahoo.com

Motanel superb lovit de masina, are nevoie de ajutor 18843417033105301558510

Motanel superb lovit de masina, are nevoie de ajutor 19022517033108968224810

Motanel superb lovit de masina, are nevoie de ajutor 19025517033112634891110

Motanel superb lovit de masina, are nevoie de ajutor 19649817033110968224610

Motanel superb lovit de masina, are nevoie de ajutor 19810517033103634892010

Motanel superb lovit de masina, are nevoie de ajutor 19926317058897298979310


Radiografie-Fractura bazin si piciorul stang
Motanel superb lovit de masina, are nevoie de ajutor 20017217033107968224910

linuta21
linuta21
Moderator
Moderator

feminin Pesti Mesaje : 296
Puncte de merit : 5438
Reputatie : 0
Data nasterii : 21/02/1985
Data de inscriere : 15/11/2010
Varsta : 39
Localizare : Brasov

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum