ANU-Animals Need Us
Bine a-ti venit in forumul nostru.! Din partea administratorilor si moderatorilor iti dorim o navigare placuta, si in cazul in care nu esti inregistrat, te invitam sa te alaturi ca Membru iubitor de animale Smile

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

ANU-Animals Need Us
Bine a-ti venit in forumul nostru.! Din partea administratorilor si moderatorilor iti dorim o navigare placuta, si in cazul in care nu esti inregistrat, te invitam sa te alaturi ca Membru iubitor de animale Smile
ANU-Animals Need Us
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Cont bancar si date <<<-contact->>>

-Maxima Importanta-
<---Colaboram cu:--->

Adopta si ajuta animalele
Bookmarking social

Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa Adopta si ajuta animalele! pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa ANU-Animals Need Us pe site-ul dvs. de bookmarking social

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 



Caut pentru monta femela de terrier rusesc sau schnautzer urias

In jos

Caut pentru monta  femela de terrier rusesc sau schnautzer urias  Empty Caut pentru monta femela de terrier rusesc sau schnautzer urias

Mesaj  miahela_s Mar Noi 16, 2010 1:58 am

Ofer pentru monta TERRIER RUSESC in varsta de 3 ani . numele lui este LETO, are vaccinurile la zi, nu are pedigree si nu este pretentios. acceptam si femele de schnauzer urias.
pt. detalii : mihaela - brasov, ghimbav
miahela_s@yahoo.com

Caut pentru monta  femela de terrier rusesc sau schnautzer urias  Letom
miahela_s
miahela_s
Moderator
Moderator

Mesaje : 14
Puncte de merit : 4943
Reputatie : 1
Data de inscriere : 15/11/2010

Sus In jos

Caut pentru monta  femela de terrier rusesc sau schnautzer urias  Empty Re: Caut pentru monta femela de terrier rusesc sau schnautzer urias

Mesaj  Marius Lun Dec 06, 2010 10:20 pm

Castreaza-l ... ti se pare ca sunt prea putini caini prin lumea asta, si simnti nevoia sa iti aduci si tu aportul ?

Marius
Vizitator


Sus In jos

Caut pentru monta  femela de terrier rusesc sau schnautzer urias  Empty Mariuse nu cred ca vezi peste tot schnauzerii sau terrieri negrii da maidanezi pe toate drumurile

Mesaj  daniel Joi Feb 10, 2011 12:17 am

Man si eu caut femela schnauzer urias ca am mascul al atu e suuuper cat are la greaban si cate kg are?

daniel
Vizitator


Sus In jos

Caut pentru monta  femela de terrier rusesc sau schnautzer urias  Empty multumesc

Mesaj  miahela_s Joi Feb 10, 2011 2:26 am

buna, multumesc de compliment. catelul nostru nu e schnauzer urias, e terrier rusesc negru. nu stiu nici cate kg are, nici ce e aia greaban Smile. il tinem in curte ca animalut de companie, nu mergem cu el la expozitii. tocmai pt. ca nu mergem cu el, si nu am umblat sa ii scoatem pedigrie , nu am gasit femela.
am vrut sa il sterilizam, dar doctorul a zis ca nu e nevoie. iese foarte rar din curte, si doar in jurul casei. avem curtea foarte mare, si este liber in toata curtea. caut si femela de schnautzer urias pt. ca banuiesc ca e tot cam accasi marime. mi-a parut rau ca nu am gasit nimic pt. el, dar daca doctorul a zis ca nu are rost sa il sterilizam, m-am mai linistit. oricum avem prieteni care l-au placut, si vor si ei un catel asa jucaus si dragalas. oricum toata lumea care intra pe poarta se sperie, dar macar atat, daca el e oricum un catel bland tare. e mai rau cand are chef de joaca si sare pe noi fara sa stie cat e de mare, mai ca ne darama Smile.
daca in timp ce cautati femela pt. dvs, si dati de cineva care e mai aproape de noi, si dvs nu puteti ajunge, va rugam sa ne anuntati si pe noi. multumesc.
miahela_s
miahela_s
Moderator
Moderator

Mesaje : 14
Puncte de merit : 4943
Reputatie : 1
Data de inscriere : 15/11/2010

Sus In jos

Caut pentru monta  femela de terrier rusesc sau schnautzer urias  Empty pai ar trebui sa umblati sa cautati daca vreti

Mesaj  Daniel Dum Feb 20, 2011 9:46 pm

e foarte greu de gasit mai ales ca nu l-ati dus niciodata in expozitie. el are pedigree ma reer cand l-ati luat sau e doar pet - animal de companie-. Si de unde l-ati luat ca sunt foarte rari.
nu mai da lumea la monta cei cu femele pentru ca e greu si le sterilizeaza, nu isi scot banii adica 500 e cat vor ei pe pui.

Daniel
Vizitator


Sus In jos

Caut pentru monta  femela de terrier rusesc sau schnautzer urias  Empty Va ajut cu mare placere daca pot

Mesaj  Daniel Dum Feb 20, 2011 10:00 pm

Dar nu gasesc nici pentru mine, s-au invatat sa dea puii cu 350-500 e si chiar mai mult, de preturi europene, numai ca aici e Romanica si nivelul departe de a fi ala din vest.
Schnauzer -ul si Tchiorney Terrier -ul sunt rase asemanatoare aproape identice doar marimea difera. Macar mergeti la o expozitie chiar daca nu participati cu cu el si gasiti acolo femele sau fara el mergeti dvs si luati legatura cu alti posesori sau crescatori.
Altfel slabe sanse sa gasiti.
CALENDAR EXPOZITIONAL 2011
asociacita chinologica metropolitana Bucuresti
Succes!

Daniel
Vizitator


Sus In jos

Caut pentru monta  femela de terrier rusesc sau schnautzer urias  Empty scuze

Mesaj  Daniel Dum Feb 20, 2011 10:03 pm



Daniel
Vizitator


Sus In jos

Caut pentru monta  femela de terrier rusesc sau schnautzer urias  Empty lipsa de timp

Mesaj  miahela_s Joi Feb 24, 2011 12:36 am

multumesc pt. sfat, dar din lipsa de timp nu am ajuns niciodata la vreo expozitie. catelul este ca si animal de companie. iese foarte rar din curte, la cate o scurta plimbare. latra mereu la poarta cand trec alti cinii, si fiind foarte mare este destul de greu de stapanit cand iesm cu el la plimbare. Pt. ca avem curtea mare, si el nu este nici in lant, nici in tarc, are toata curtea la dispozitie. nu stiu daca vom ajunge vreodata la expozitie, dar daca doctorul a zis ca nu este nici o problema daca nu il sterilizam, atunci astept sa vad daca primesc vreo oferta de pe internet. am bagat anuntul pe o gramada de saituri, sper sa primesc de undeva raspuns. Very Happy
miahela_s
miahela_s
Moderator
Moderator

Mesaje : 14
Puncte de merit : 4943
Reputatie : 1
Data de inscriere : 15/11/2010

Sus In jos

Caut pentru monta  femela de terrier rusesc sau schnautzer urias  Empty Re: Caut pentru monta femela de terrier rusesc sau schnautzer urias

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum