ANU-Animals Need Us
Bine a-ti venit in forumul nostru.! Din partea administratorilor si moderatorilor iti dorim o navigare placuta, si in cazul in care nu esti inregistrat, te invitam sa te alaturi ca Membru iubitor de animale Smile
Cont bancar si date <<<-contact->>>

-Maxima Importanta-
<---Colaboram cu:--->

Adopta si ajuta animalele
Bookmarking social

Bookmarking social digg  Bookmarking social delicious  Bookmarking social reddit  Bookmarking social stumbleupon  Bookmarking social slashdot  Bookmarking social yahoo  Bookmarking social google  Bookmarking social blogmarks  Bookmarking social live      

Pastrati adresa Adopta si ajuta animalele! pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa ANU-Animals Need Us pe site-ul dvs. de bookmarking social

Flux RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Ce a patit Ildi azi...

In jos

Ce a patit Ildi azi...

Mesaj  linuta21 la data de Vin Mar 25, 2011 12:19 am

Andre Imelda(23 martie 2011)
Este o puiuta de 5-6 luni (banuiesc)foarte dragastoasa,lipicioasa,efectiv cerseste dragoste!
Papa orice,nu e pretentioasa la mancare...dupa ce mananca ti se cuibareste in brate,daca n-o bagi in seama "te striga",cerseste mangaielile...foarte blanda,se plimba dupa mine in casa si m-a mangaiat cu labuta pe freza...

Si acum povestea ei :
Azi in jurul pranzului,venind de la o "hinghereala" esuata,eram f suparata ca n-a mers ca la carte recuperarea unei pisici adulte.
Ajungand aproape de blocul meu,vad un individ care brusca o pisicuta si tipa ceva la ea,dar,culmea e ca pisicuta nu pleca,statea nemiscata la picioarele barbatului nervos,parca impacata cu soarta ei.Ajungand la ei,intreb si eu care e baiul,daca pot sa ajut cu ceva?...la care barbautul bine imbracat,intre doua varste,imizice nervos ca: "ite,nu ma reusesc sa scap de ea,sta tot pe aici si ma deranjeaza!Gata! Pana aici,o aranjez o data pt totdeauna,o duc la veterinar s-o omoare! Si insfaca puiandra de pe jos de parca era o carpa jegoasa. Am simtit ca-mi urca sangele-n cap de furie,dar m-am linistit ca sa pot discuta cu dobitocul...pai,zic eu,va pot ajuta sa "scapati de ea",o iau eu,si gata,v-am scapat de ea...la care el,si mai nervos,imi zice, : "nu!..daca vreau pisica,sa-mi prind alta!" ...bai fratilor,simteam ca-l strang de gat...oricum incercamsa-l calmez si sa vb normal cu el,nu aveam cum sa ma-nteleg cu dobitocul...i-am zis ca,daca nu-mi preda pisica chem politia si-i fac plangere la politie pt maltratare si am scos telu sa vada ca nu glumesc.Brusc,ca prin minune,tipul s-a calmat,a zis ca nu vrea sa aiba probleme si mi-a impins-o in brate si s-a facut nevazut....la nici 2 metri,era o batranica care-mi povesteste ca puiuta era a individului,ca a tinut-o in apartament,s-a plictisit de ea si a dat-o afara din casa,dar si ca a avut "nesimtirea" sa ramana in zona si cersea mangaieli si dragoste de la oamenii care treceau pe acolo....tipul ce-a facut? i-a dus mancare otravita jos,fiind sigur ca o omoara,dar cum nu era pisicuta acolo,chiar in ziua aia,a avut ghinionul sa manance un caine si a murit otravit...
Am adus-o acasa,e o mandrete,f iubitoare,cuminte si foarte lipicioasa!
Apropo,am numit-o Lolita,pt ca e frumoasa si la culoare,dar si la caracter!
Mai multe detalii:
https://www.facebook.com/album.php?aid=40769&id=100000975171673&l=6ab006ccae

linuta21
Moderator
Moderator

feminin Pesti Mesaje : 296
Puncte de merit : 3469
Reputatie : 0
Data nasterii : 21/02/1985
Data de inscriere : 15/11/2010
Varsta : 33
Localizare : Brasov

Sus In jos

Re: Ce a patit Ildi azi...

Mesaj  linuta21 la data de Vin Mar 25, 2011 12:22 am

Acum mititca are nevoie de un stapan, unul care sa o merite si care sa ii ofere dragoste si afectiune.
Este deparzitata intern si extern, este o mandrete de pisicuta, blanda si afetuoasa.
linuta21@yahoo.com sau 0740678564-alina
sau
0746757574- Ildi
linuta21
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj  linuta21 la data de Mar Mar 29, 2011 1:05 am

Mititica a fost sterilizata ieri- 28 martie 2011-acum e bine mersi tot ce ii mai trebuie , este o casa cu un stapan iubitor.
linuta21
Moderator
Moderator

Sus In jos